Card Image

آیا در نظر دارید کسب وکار آنلاین راه اندازی کنید؟ حتما می دانید که انتخاب های متعددی را پیش رو خواهید داشت. از این لحاظ، انتخابی دقیق برای پوشش تمام نیازمندی های شما، امری چالش برانگیز خواهد بود.

نه تنها باید مدل کسب و کار خود را انتخاب کنید، بلکه باید صنعتی که در آن سرمایه گذاری کردید و نتیجه ای که از آن انتظار دارید را نیز در نظر داشته باشید.

به هر حال فرآیند دستیابی به مدل مورد نظر زمانبر و دارای چالش های مخصوص به خود است، اما در این مقاله قصد داریم مزایای کسب و کار آنلاین را بر آفلاین برشمریم.

کاهش مخارج کلی

اگر کسب و کار آنلاین تان را به درستی تشکیل دهید، مخارج کمتری را نیز در ادامه متحمل خواهید شد.البته مواردی همچون محصول فیزیکی ، توزیع، اجاره و هزینه هایی از این قبیل، به حساب نمی آیند.

قطعاً فاکتورهای جدیدی وجود دارند که باید بر آنها تمرکز کنید، از جمله توسعه و محتویات. از طریق تولید محتوا، شبکه های اجتماعی، بهینه سازی موتور جستجو و کانال های بازاریابی دیگر، اقدام به سرمایه گذاری کنید. هزینه های اینچنینی بسیار کمتر از تبلیغات به روش های سنتی هستند.

البته کاهش مخارج کلی را می توان افزایش سوددهی نیز برداشت کرد. انواع زیادی از روشهای کسب درآمد در محیط مجازی وجود دارد و این دلیل دیگری است بر جذابیت اینترنت.

افزایش سازگاری

بازاریابی یکی از مهمترین ارکان هر کسب و کار است. نکته ای که بازاریابی آنلاین را بسیار جذابتر از روشهای سنتی می کند، این است که ردیابی و اندازه گیری بازخورد سرمایه گذاریتان در این زمینه بسیار راحتتر است. با استفاده از ابزارهای فراوانی که پیش رو دارید، می توانید به سادگی وضعیت کنونی خود را مشاهده کرده و به سرعت رویکردها و راهبردهای خود را بسته به نیاز، تغییر دهید.

حتی اگر همزمان چندین ایده داشته باشید نیز می توانید به طور مساوی برای هر کدام سرمایه گذاری کنید و به تفکیک بازخورد هر یک را مشاهده کنید.ایمیلهای تبلیغاتی، بنرهای کلیکی، تبلیغات  کلمه ای در گوگل و... .

با استفاده از ابرازهایی همچون Google Analytics می توانید در لحظه تغییرات را مشاهده کنید. اگر یک راهبرد موفقیت آمیز نبود، می توانید به سرعت آنرا تغییر بدهید. اگر نرخ بازدید شما کم است، می توانید با انجام یکسری تنظیمات، آنرا افزایش دهید.

به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار زیادی بستر برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد، شبکه های اجتماعی، ایمیلهای تبلیغاتی، وبلاگ نویسی، ویدیو، کتابهای آموزشی و... .

به طور خلاصه تمام این موارد سازگاری را افزایش می دهند. با بهره گیری از کسب و کار آنلاین می توانید به سرعت مشاهده کنید که چه چیزی به دردشما می خورد و چه چیزی نه ! و بر همین اساس رویکردهای خود را تنظیم کنید.

انعطاف پذیری مضاعف

معمولاً کسب و کار آفلاین اینگونه است که شما به یک مکان فیزیکی محدود هستید. ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه ساکن بودن در یک مکان مشخص ،  مزیت حساب شود، اما با انعطاف پذیری بیشتر کسب و کار آنلاین، کارآفرینان و سرمایه گذاران بیشتری را جذب خواهید کرد.

تجارت آنلاین به شما این امکان را خواهد داد تا در منزل ، محل کار و تقریباً از هر مکانی از جهان، با سیستم کار کنید، مادامی که به اینترنت متصل هستید. درآمد های منفعل ( به طور مثال، فروش آنلاین خدمات، مانند فروش یک حساب کاربری که بدون دخالت شما انجام می شود) که برای همه روزی یک رویا بود، هم اکنون واقیعت پیدا کرده است.

کسب و کار آنلاینی که به درستی پایه گذاری شود، ممکن است حتی نیازی به کارمند، مدیریت کردن زیرساخت ها، پشتیبانی ، رشد و ...نداشته باشد. زمانی که کارفرما برای مدیریت کردن کار نیز اختصاص می دهد می تواند بسیار ناچیز باشد به شرطی که مدل به درستی پیاده سازی شده باشد.

اگر می خواهید طوری کار کنید که زمانی را برای فعالیتهای اقتصادی دیگر داشته باشید، یا اگر نیاز به گذراندن وقت بیشتری با خانواده خود و یا تفریح کردن دارید، انعطاف پذیری مشاغل آنلاین می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

ریسک کمتر

یک سرمایه گذار موفق بر ریسک هایی که ممکن است منجر به هزینه های زیاد در طول بلند مدت شود، واقف است. نمی توانید هر دفعه در انتخاب هایتان با موفقیت کامل روبرو شوید، اما با کمی تلاش و پشتکار می توانید ضرر سرمایه گذاری های پرخطر را کاهش دهید.

در اکثر موارد، تجارت آنلاین در مقابل روشهای سنتی ریسک کمتری را دارد. شروع آن نسبتاً کم هزینه تر است و امکان اینکه در زمانی کوتاه، آن را از خطر ورشکستگی نجات داد و حتی تبدیل به کسب و کاری سودآور کرد، وجود دارد.

این قابلیتها، احتمال شکست را از بین نمی برند، اما بدان معناست که در شرایط سخت، راحتتر می توان مسیر را تغییر داد به طوری که هزینه زیادی را در بر نگیرد. راههای زیادی برای کسب درآمد در اینترنت وجود دارد و بهترین راه درآمد با کمی آزمون و خطا به دست خواهد آمد.

تجارت های آنلاین بیش از آنچه که تصورش را کنید پول شدنی هستند ! موارد بسیار زیادی را می توان با این روش به فروش گذاشت که وابسته به موقعیت جغرافیایی نیستند و نگهداری آنها نیز دشوار نباشد.

جمع بندی

خوشبختانه هم اکنون به مزیت های این نوع تجارت پی بردید. هر کارآفرینی باید حساب کند که چه میزان زمان و هزینه برای این کار تخصیص خواهد داد. به هر حال هنگام شروع و بررسی گزینه های ممکن، خواهید که چقدر یک کسب و کار آنلاین می تواند انعطاف پذیر باشد.